List logopedy do rodziców

List  logopedy do rodziców dzieci z zaburzeniami mowy

Kochana Mamo! Kochany Tato!

Pomóż opanować swojemu dziecku prawidłową wymowę.

Wasze dziecko ma kontakt z logopedą  najczęściej tylko jeden raz w tygodniu . W tak krótkim czasie trudno jest czegoś nauczyć, cos naprawić, zbudować coś od podstaw. I tu właśnie  otwiera się pole dla Was Kochani Rodzice. Jesteście bowiem kluczowym partnerem  logopedy w pracy nad wadą wymowy u dziecka.  Efekt terapii zależy także od Was,  od Waszego zaangażowania, również od motywacji dziecka do spełniania podawanych zaleceń  czy od częstości i systematyczności ćwiczeń w domu.

Dzieci  będą dostawały ćwiczenia logopedyczne do pracy w domu. Prosiłabym o znalezienie 10 minut każdego dnia na te ćwiczenia.  Wybierzcie stałą porę, aby ćwiczenia stały się stałym rytuałem dnia. Niech będzie to forma zabawy, aby dziecko było zainteresowane. Bądźcie cierpliwi, gdy cos nie wychodzi, nie zniechęcajcie się,  a razem będziemy cieszyć się  z sukcesu Twojego dziecka.

P.S. Chętnie udzielę Państwu dodatkowych informacji i odpowiem na pytania.

Serdecznie pozdrawiam.

Wasz Logopeda