Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Utworzono dnia 06.02.2018

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 6 lutego 2018r. Zadaniem konkursowym  każdej klasy było przygotowanie kodeksu internauty (w formie plakatu), który uwzględniał tegoroczne hasło: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Plakat został omówiony na wspólnym spotkaniu w sali gimnastycznej, przez przedstawiciela klasy. Jury w składzie: p. Wioletta Dzik, p. Łukasz Burgieł i p. Janusz Kloc wyłoniło zwycięzców:

W kategorii klas IV – VI wygrali uczniowie klasy VI, którzy w formie wiersza zaprezentowali zasady sieciowego savoir –vivre’u.

W kategorii klas VII i gimnazjum zwyciężyła klasa IIIG zestawiając hejtera – diabła  z dobrym internautą – aniołem.

Wyróżniona została klasa IIG za zwrócenie uwagi (w formie dialogu) na niebezpieczeństwa związane z poznawaniem innych osób w sieci.

W tym dniu zostały przeprowadzone lekcje zajęcia, których celem było uwrażliwienie młodych ludzi na problem obrażania w Internecie, zapoznanie z pojęciami hejt i mowa nienawiści oraz zaprezentowanie metod radzenia sobie z internetowym hejtem.

Na zakończenie wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Za pośrednictwem telefonów komórkowych i aplikacji kahoot uczniowie musieli odpowiedzieć na 25 pytań. Najlepszymi okazali się Ania Garncarz, Szymon Ptaśnik i Eryk Tryba.

Wszystkim dziękuję za włączenie się w akcję, a zwycięzcom gratuluję.

Agnieszka Kucmierz

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018