„Jesienne Święto Pieczonego Ziemniaka”

Utworzono dnia 20.09.2018

Dn. 11.09 uczniowie klas I – III naszej szkoły rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego „Jesienne Święto Pieczonego Ziemniaka”. Zaczęliśmy tradycyjnie: krótką prezentacją multimedialną poświęconą ziemniakowi – bohaterowi naszego spotkania. Następnie odpowiednio przygotowani wyruszyliśmy na pole rodziców i dziadków ucznia klasy I Kacpra Kaczmarskiego.

Na początku poznaliśmy sprzęt rolniczy, którym dawniej posługiwali się ludzie przy wykopkach. Potem odbyły się prawdziwe wykopki. Wszyscy chętnie zbierali ziemniaki, które wysypywali na przygotowaną przyczepkę. Po skończonej pracy zasiedliśmy do poczęstunku, które przygotowały nasze kochane mamy. Były to tradycyjne potrawy, które spożywano podczas dawnych zbiorów, tj. placki pieczone na blasze, kołacz z serem, szarlotka i pyszny kompot, który rozlewaliśmy do kubków prosto z kany.

Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w zawodach: rzut ziemniakiem do kosza, bieg z ziemniakiem na drewnianej łyżce itp. Po konkursach zasiedliśmy przy ognisku, żeby odpocząć i pogadać. Na zakończenie wielką niespodzianką i frajdą okazały się pyszne, upieczone w ognisku ziemniaki, które zajadaliśmy z wielkim apetytem. Po wszystkich atrakcjach zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Piękna pogoda, dobre humory, ciekawe konkursy zagwarantowały nam udaną lekcję i zabawę.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pracę i wielką pomoc w zorganizowaniu pierwszego etapu naszego projektu.

Wychowawcy klas I – III

„Jesienne Święto Pieczonego Ziemniaka”

Utworzono dnia 20.09.2018, 11:03