Nasi uczniowie programują!

Utworzono dnia 13.05.2018

Nasza szkoła bierze udział w programie „Uczymy dzieci programować”.  Przygodę z programowaniem rozpoczęliśmy od robota Mio. Za jego pomocą programowaliśmy trasę robota po wcześniej wyznaczonej drodze. Następnie poznaliśmy ozobota, który zabrał nas w niesamowitą przygodę  rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów na kartce papieru lub monitorze komputera programowaliśmy zadania, które wykonywał robot. Poznaliśmy również platformę code.org dzięki której nauczyliśmy się myśleć jak programista, a niektórym z nas udało się uzyskać certyfikat informujący o ukończeniu kursu.

Dzięki zajęciom z programowania rozwijamy uniwersalne kompetencje takie jak: kształtowanie umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia, pracy zespołowej, szukania kompromisów, rozwijanie kreatywności oraz oswajanie z nowoczesnymi technologiami.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji programu - "Uczymy dzieci programować!"

Utworzono dnia 13.05.2018, 19:04