W świecie bombek

Utworzono dnia 17.12.2018

W ramach rozpoczynającego się projektu „W świecie bombek” uczniowie klas I-III 29.11.2018 r. odwiedzili fabrykę bombek w Brzesku. W fabryce spędziliśmy miło dwie godziny. Na początku poznaliśmy materiały, z których wykonuje się bombki oraz ich rodzaje. Następnie przystąpiliśmy do zwiedzania zakładu. Odwiedziliśmy miejsce, gdzie powstają szklane bombki. Patrzyliśmy się jak się je wykonuje. Przeszliśmy później do srebrzanki, w której środek każdej bombki zalewa się srebrem. Następnie udaliśmy się do sali, w której ręcznie maluje się ozdoby. Po krótkiej przerwie rozpoczęły się warsztaty plastyczne, gdzie każdy z nas mógł własnoręcznie i według własnego pomysłu ozdobić swoją bombkę. Wszystkiego dzieci z ochotą i wielkim zapałem oraz radością zabrały się do pracy. Po wykonaniu zadania oddaliśmy bombki do wysuszenia, a my w tym czasie podziwialiśmy stałe ekspozycje i dokonaliśmy drobnych zakupów. Mieniło nam się w oczach od ilości i rodzajów szklanych ozdób. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia i zabraliśmy swoje bombki do domu. Po tak miło spędzonym czasie pojechaliśmy do McDonalda, gdzie smacznie spędziliśmy kolejną godzinę. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Wychowawcy klas I-III

W świecie bombek