Mleko z klasą

Program jest wspólną inicjatywą polskich producentów mleka oraz firmy Tetra Pak. Zadaniem jest wypracowanie zdrowego nawyku picia mleka wśród dzieci. Inicjatywa „Mleko z klasą” wspiera unijny program dla szkół, za który w Polsce odpowiedzialna jest Agencja Rynku Rolnego.

Wedle wieloletnich badań prowadzonych na całym świecie, mleko i jego przetwory są najlepszym źródłem pełnowartościowego wapnia potrzebnego do prawidłowego rozwoju organizmu. Zatem, jeśli nie ma przeciwwskazań i nietolerancji, spożywanie produktów mlecznych powinno stać się nieodłączną częścią zbilansowanej diety dziecka.

Uczymy, bawiąc! Na stronie dzieciaki znajdą szereg zabaw, ciekawostek i przydatnych informacji, a nasi bohaterowie – Zuzia, Tymon, Ada i Filip pokażą dzieciakom dlaczego mleko, oprócz tego, że jest zdrowe… jest po prostu fajne!

Źródło: http://www.mlekozklasa.pl/