Pamiętamy!

Utworzono dnia 02.03.2018

1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Aby uczcić tych, którzy mając świadomość, że okupacja niemiecka została zastąpiona rosyjską, stanęli w obronie niepodległego bytu naszego państwa, walcząc o prawo do godnego życia w wolnej Polsce, zorganizowany został w naszej szkole uroczysty apel.
Na wstępie społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego. Potem obejrzała film poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, ps Witold i wysłuchała piosenek o Żołnierzach Wyklętych. Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych są formą uczczenia ich walki, ofiary, bólu i cierpienia, jakich doznali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku. Mimo, że propaganda komunistyczna przez wiele lat skazywała ich na zapomnienie i wymazała z naszej pamięci, powracają, przypominając nam o tych wartościach, za które oddawali życie i dzięki którym nasza Ojczyzna przetrwała. Winniśmy Im pamięć!

M. Woźniak

Pamiętamy!