Zespół wokalny "VOICE"

W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole rozpoczął działalność zespół wokalny. Zajęcia prowadzone są dla uczniów klas V – VIII. Odbywają się w każdy czwartek o godzinie 14.10-14.55.

Celem zajęć jest kształtowanie zainteresowań muzycznych, ukazanie bogactwa świata sztuki. Lekcje wpływają na kształcenie głosu i umiejętność posługiwania się nim, doskonalą także wrażliwość intonacyjno – emisyjną i słuch muzyczny. Mają również wpływ na kształtowanie trwałych wartości estetycznych w kontakcie z muzyką różnego typu. Zajęcia rozwijają umiejętność współżycia w grupie zjednoczonej wspólnymi zainteresowaniami. Uczniowie zaznajamiają się z twórczością kompozytorów polskich i europejskich. Poznają różnorodny repertuar piosenek związanych z kalendarzem imprez szkolnych. Nauka polskich pieśni ludowych oraz patriotycznych daje poczucie przynależności narodowej i rozwija postawę patriotyzmu.

Zajęcia uczą systematyczności i obowiązkowości oraz współdziałania w grupie, uwrażliwiają na kulturę muzyczną.

Łukasz Burgieł